Nastavenia notifikácií - popis funkcií 0 0

Naposledy aktualizované dňa 28-09-2021 18:39:13 in Notifikácie

Nastavenia notifikácií si môžete meniť podľa vašich predstáv. Nižšie si popíšeme jednotlivé vybrané podsekcie.

Základné

V základných nastaveniach môžete meniť jednotlivé texty notifikácií, odkazované adresy, zobrazovanie tlačidiel a podobne.

Spúšťače

V tejto podsekcii môžete určiť, kde všade chcete notifikácie zobrazovať (na celom webe, alebo iba na konkrétnych URL adresách).  Taktiež tu nastavujete, pri akej príležitosti chcete notifikáciu zobraziť:

  • Oneskorenie - po akej dobe od navštívenia stránky zobraziť notifikáciu (zadávajte číslo v sekundách)
  • Zámer na ukončenie prehliadania - ak sa návštevník rozhodne odísť zo stránky, dokážeme detegovať tento zámer a pri tejto príležitosti vieme zobraziť notifikáciu
  • Percento posúvania sa na stránke - pokiaľ si návštevník prechádza váš web, scrolluje nižšie a nižšie, tak viete nastaviť po akom % odscrollovania sa má notifikácia zobraziť. Keď zadáte 50. tak sa notifikácia zobrazí po prejdení používateľa do polovičky vašej stránky

Zobrazovanie

Ako dlho sa má notifikácia zobrazovať? Opäť zadávajte v sekundách. Pre časovo neobmedzené zobrazovanie zadajte hodnotu -1.

Nastavujete tu tiež, na akej pozícii sa má notifikácia zobraziť. Najčastejšie je vpravo dole, vľavo dole.

Vzhľad

Grafický vzhľad notifikácie, tlačidiel, orámovania a tiež aj animácie príchodu/odchodu notifikácie.

Údaje

Pokiaľ notifikácia získava nejaké dáta (napr. vyplnenie formulára), môžete si tieto dáta automaticky odosielať na vašu e-mailovú adresu. Niekto vyplní formulár a vám príde rovno s týmito informáciami e-mail. Je to také jednoduché!

Upozornenie : Po vykonaní zmien v notifikácii nezabudnite stlačiť tlačidlo Aktualizuj. Tým sa zmeny prejavia nie len v notifikácii na webe, ale aj v ukážke.

Štatistiky

V hornom menu notifikácie uvidíte aj podsekciu Štatistiky. Tu nájdete podrobné štatistiky k notifikácii ako sú:

  • Impresie (Zobrazenia) - počet zobrazení notifikácie
  • Prejazd myšou - koľko návštevníkov prešlo myšou cez danú notifikáciu
  • Kliknutia - počet kliknutí na notifikáciu (odoslanie cez tlačidlo, atď)

V prípade, že notifikácie zobrazujete na všetkých podstránkach webu, tak na spodku štatistík nájdete aj podsekciu Najlepšie podstránky.  

Tu máte zoznam konkrétnych URL adries, kde sa notifikácie zobrazili a v akom počte.

Údaje

Okrem možnosti odosielania dát na email, máte v prehľade notifikácii aj sekciu Údaje. V tejto sekcií máte podrobné informácie o získaných dátach, v prípade notifikácií, ktorých cieľom je získať nejaké dáta (konverzia na webe, vyplnenie formulára…).

** Všetky časy sú odvodené na America/New_York časovom pásme